Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

+ Wolny rynek - iluzja wyboru

 

 

Tylko 10 firm produkuje prawie wszystko co kupujesz !!

 

 

Temat powinien być większości już znany ale dla przypomnienia i nieco wzbogacony. 

Wolny rynek, wolna konkurencja i wolny wybór to terminy dla kompletnych marzycieli i ignorantów ekonomicznych. Od dawna nie ma czegoś takiego jak wolny rynek. To iluzja, mit. 

Bez względu na to jaki produkt wybieramy w sklepie to większość z nich jest powiązana zaledwie z kilkoma globalnymi korporacjami. Jeden ze szwajcarskich instytutów badawczych wykazał, że na rynku dóbr spożywczych zaledwie 10 globalnych marek poprzez powiązania kapitałowe kontroluje i kreuje konsumpcje całych społeczeństw. Oczywiście są to korporacje masowo używające GMO czyli trujące ludzi na każdym etapie rozwoju. 

Ze swojej strony dodam, że w większości przypadków właścicielami tych korporacji jest zaledwie kilka globalnych amerykańskich banków których właścicielami jest z kolei zaledwie kilka starych rodzin o słusznym pochodzeniu z których najważniejsi to  Rockefeller, Rothschild, Oppenheimer, Warburg czy Morgan.

Oto kwintesencja globalizmu i niewolnictwa w najczystszej postaci. 

 

KUPUJ świadomie - u małych lokalnych producentów !! 

 Komentarze

[2017-01-31] JU
Rozumiem dlaczego Polki są takie piękne ...bo tego nie jedzą

[2017-01-31] bellerofont
Chętnie dołożę jeszcze to: http://polskaracja.com/kupuj-polskie-produkty-zobacz-polskie-odpowiedniki-znanych-marek/ A jak nie wiadomo jakie jest pochodzenie produktu, można zainstalować na telefonie Polę: https://www.pola-app.pl/ I nie mówię tu o tym, żeby kupować tylko polskie, bo np ktoś bardzo lubi snickersa i nic innego mu nie smakuje ale jak jest 2 produkty w podobnej cenie i jakości to dlaczego by nie wybrać polskiego?

[2017-02-06] Adam
z uwagi na: 1. niskie płace i unikanie płacenia ZUS i Podatku przez firemki z PL 2. losową jakość produktów 3. brak serwisu konsumentów kupuje tylko zagraniczne produkty znanych światowych marek. ADAM

[2017-02-06] babcia stasia
Adamie czy jesteś kompletnym idiotą czy tylko udajesz takiego ?

[2017-02-07] Gość
@babcia stasia czymś Panią obraziłem? Zastanawiam się nad prostą zależnością - odmienne zdanie/przekonanie od prezentowanego zawsze powoduje agresję i ataki ad personam. Nie wspieram rodzimych firm i już. Tak będzie do momentu jak jakość oferowanych przez nich produktów/usług będzie odbiegała od rynkowej średniej. Nie widzę też nic zdrożnego w tym, że wielkie korporacja kreują często moje potrzeby. Nie ma też nic w tym złego, że oligopole rządzą światem - robią to zazwyczaj lepiej niż politycy. Wystarczy popatrzeć na przykład Korei Pd czy USA.To dzięki temu maleje liczba ludzi żyjących w skrajnej biedzie. ADAM

[2017-02-15] Puma
Adam myślę,że powinieneś opuścić Polskę na zawsze bo jesteś tu bardzo nieszczęśliwy,jako "produkt" lewackich mediów i wielkich korporacji zatraciłeś poczucie rzeczywistości.Oligopole i politycy,oni wszyscy są w zmowie przeciwko ludzkości(NWO).Koropracje nie kreują twoich potrzeb tylko robią z człowieka robota,którego programują w taki sposób aby zapomniał jaki jest cel jego istnienia i jaka jest jego prawdziwa natura.Chyba nie chcesz mi powiedzieć,że np robienie prania w zagranicznej pralce zmienia twoje życie na lepsze.To są niestotne sprawy,kiedyś w ogóle ludzkość nie posiadała takich wynalazków a świat pomimo tego trwał.Ja się cieszę z tego co mam,nie jestem snobem ani kosmopolitą,kupuje zawsze polskie produkty ! Albo prowokujesz albo jesteś kompletnie zmanipulowany.Przy tym wykazujesz brak wiedzy na temat reguł rządzących światem w którym przyszło nam żyć.

[2017-02-15] Puma
Adam,kupując produkty wyłącznie zagranicznych firm przyczyniasz się do okradania polskiego państwa przez te krwiożercze pijawki (zagraniczne koncerny).Wspierasz ekonomicznego okupanta czyli de facto robisz krecią robotę przeciwko własnej ojczyznie. http://wpolityce.pl/polityka/270049-podatek-od-zagranicznych-firm-stanowi-zaledwie-1-proc-calosci-wplywow-z-cit

[2017-02-20] Truce
Panie Grzegorzu, a skąd to przekonanie, że GMO szkodzi? Nic tak naprawdę na ten temat nie wiemy jeszcze, bo nie ma zbyt dużo badań i proces trwa zbyt krótko. Chyba ze zna Pan jakieś nowe ciekawe fakty to chętnie posłucham.

[2017-02-20] Wachuś
Nie zgodzę się, iż wolny rynek nie istnieje. Chiny, Wietnam, Indie? Tam wygląda to inaczej, jest bardzo wolny rynek, tylko prawa koncernów amerykańskich są ograniczone.

[2017-02-20] zenek
@ Truce człowieku w necie jest mnóstwo badań na temat GMO które były sabotowane przez koncerny spożywcze a naukowcy ginęli często w niewyjaśnionych okolicznościach. Rusz dupe i poszukaj informacji a nie wrzucasz głupio-mądre teksty dla półgłówków rodem z tvn.

[2017-02-21] Puma
@Truce,wystarczy się zastanowić skąd w dzisiejszych czasach tyle strasznych chorób których nasi przodkowie nie znali.Jak to jest że malutkie dzieci rodzą się juz chore,z wadami serca i cierpiące na wszelkie możliwe "zespoły" których przybywa co roku na rok,że człowiek już nie nadąża zapamiętywać tych nazw.Skąd tyle zachorowań na raka,choroby serca,alergie itd.Jest jasne,że szprycują nas truciznami w pożywieniu,w szczepionkach,w nowoczesnych środkach czyszczących,urządzeniach które wytwarzają pole elektromagnetyczne. NWO się kłania ;)

[2017-02-22] Gość
@Puma aha to dlatego średnia długość życia rośnie już rozumiem Adam

[2017-02-23] Puma
@Adam,żadne średnie nie oddają prawdziwego obrazu sytuacji,to są tylko sztywne liczby.Wg średniej krajowej Polacy zarabiają około 4 tys.zł,gdyby tak rzeczywiście było nie istaniałaby bieda w naszym kraju,ludzie nie uciekaliby za granicę.Myślę że około 70 % Polaków zarabia około 2 tys.zł netto.Jak mozna wyciągać średnią dla całego społeczeństwa sumując wynagrodzenia grup uprzywilejowanych(bardzo wąska grupa osób,które zarabiają krocie)ze skandalicznie niskimi przychodami przeciętnego zjadacza chleba.Wracając do kwestii długości życia,które się obecnie wydłużyło wziąłeś pod uwagę wojny,głód,zarazy,złe warunki sanitarne,medycyna na niskim poziomie w minionych czasach ? Tyle są warte te średnie.Poza tym liczy się jakość życia a nie długość.Koncernom farmaceutycznym bardzo na ręke człowiek żyjący długo i chorujący od urodzenia aż do śmierci-czysty zysk.

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)