Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

5 najlepszych sygnałów kupna II połowy 2016 roku

 

 

Kolejne półrocze za nami a więc prezentujemy najlepsze sygnały kupna powstałe w serwisie giełdowym amerbroker.pl

Pierwsza połowa roku 2016 r. to okres w którym zdercydowanie dominowała tendencja spadkowa a więc i sygnałów kupna było niewiele. Drugie półrocze charakteryzowało się już pewną konsolidacją przed wybiciem w górę i jakość sygnałów jest już zdecydowanie lepsza. Tak naprawdę najwięcej sygnałów kupna jest w chwili obecnej gdyż całe ich mnóstwo powstało pod koniec mijającego roku. Cierpliwi doczekali się masowego wysypu sygnałów kupna.  

Ogółem w 2 połowie 2016 r. było tylko 7 sygnałów kupna, czego 6 zyskownych i jeden nietrafiony na Orange z klasyczną 10 % stratą. A oto jak prezentuje się lista 5 najlepszych sygnałów za 2016 rok 

 

1. CD PROJEKT  SA  

Wejście - klasyczny sygnał kupna powstaje po okresie prawie trzymiesięcznej konsolidacji po wybiciu oporu z okolic 25 zl. Trafny sygnał pozwolił na spokojnie wielomiesięczne czekanie na kontynuowanie tendencji wzrostowej. Skutkiem tego było jedynie podwyższanie poziomu stop. 

Wyjście - agresywne zamknięcie pozycji w cenie 52 zl pośrodku tworzącej się formacji trójkąta. 

Zysk - 100 % zysku w czasie olbrzymiej dekoniunktury na giełdzie dla większości spółek. Jedyną branżą która przeciwstawiła się tej tendencji była branża gier komputerowych którego reprezentantem jest CD Projekt SA.

 

 

 

2. LW BOGANKA SA  

Wejście - klasyczny sygnał kupna powstały na zakończenie długiej tendencji spadkowej po wybiciu oporu pierwszej konsolidacji przy poziomie 35 zl. 

Wyjście - agresywne zamknięcie pozycji w czasie trwania tendencji wzrostowej. Nie był to szczyt wzrostów ale okolice dość bliskie szczytowi. 

Zysk - 80 % w kilka miesięcy na fazie wykorzystania wzrostu cen wegla na giełdach światowych. 

 

 

 

3. Kawa  

Wejście - wzrost cen surowców miękkich sugerowany był już w prognozach na 2016 r. Sytuacja kończenia tendencji spadkowej widoczna był także na rynku kawy. Pierwszy sygnał kupna powstał przy poziomie 120 $ na dole korekcyjnej konsolidacji. Zamknięcie tego sygnału było agresywne przy poziomie bliskim szczytu z okolic 153 $. Dało to zysk w wysokości 27 %. Kolejny sygnał kupna powstał trochę poniżej połowy korekty w okolicy 142 $. Przy poziomie 160 $ powstało kolejne agresywne zamknięcie sygnału kupna. 

Wyjście - zarówno wejścia jak i wyjścia były wyjątkowo agresywne i wyjątkowo trafne. Nie jest to koniec trendu wzrostowego na rynku kawy i najprawdopodobniej mocne wzrosty ceny tego surowca powinny być widoczne również w 2017 r. 

Zysk - łaczny zysk z obydwu sygnałów kupna dał 40 % zysku bez dźwigni finansowej. 

 

 

4. PBG SA  

Wejście - klasyczny sygnał kupna powstały po okresie kilkumiesięcznej stabilizacji wybiciem oporu przy poziomie 1.80 zl. 

Wyjście - zamknięcie sygnału kupna stopem w obliczu zagrożenia zakończenia tendencji wzrostowej przy poziomie 2.40 zl. 

Zysk - 35 % zysku na bardzo chwiejnej trendowo spółce 

 

 

 

5. TAURON SA  

Wejście - sygnał kupna powstał w dolnej strefie tworzącego się trendu bocznego przy poziomie 2.60 zl. Hipoteza budowy średnioterminowej konsolidacji na rynku tych akcji okazała się trafna i funkcjonuje do chwili obecnej z kolejnym odnowionym zresztą sygnałem kupna. 

Wyjście - agresywne zamknięcie pozycji przy bardzo prawdopodobnym poziomie zwrotu w okolicy 3.17 zl. Pomysł na zagranie idealny, szczyt był na poziomie 3.20 zl. 

Zysk - ta krótkoterminowa spekulacja dała zarobić szybko 22 % 

 

 

 

 

Grzegorz Nowak 

serwis giełdowy amerbroker.pl Komentarze

[2017-01-30] szarak
piękne strzały tylko pogratulować

[2017-02-02] ciekawy
to niech Pan da sygnał do przodu

[2017-02-06] inwestor
jakbyś był bystry to byś korzystał z informacji publicznych dostępnych w tym serwisie i byś zarabiał nawet bez wykupywania abonamentu. masz przecież podane za friko informacje o trendzie na dolarze, funcie, na złocie, gdzie powstal sygnał sprzedaży na JSW

[2017-02-17] benek
podoba mi się pana technika inwestycji, widać doświadczenie i wiedzę. sam miałem 2 lata pauzy ale chyba znowu powrócę na rynek bo ciągnie wilka do lasu :)

[2017-02-18] tomaszek
gratulacje super wynik

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)