Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

5 najlepszych sygnałów kupna I połowy 2013 roku

 

Bieżące analityczne raporty okresowe dla spółek giełdowych - czyli byki i niedźwiedzie pierwszej połowy 2013 roku klubu inwestorów giełdowych serwisu amerbroker.pl 

 

Zgodnie z tradycją, jak co 6 miesięcy podajemy wykaz 5 najlepszych sygnałów inwestycyjnych. Wprawdzie do zakończenia pierwszej połowy 2013 roku jest jeszcze trochę czasu to jednak możemy już wskazać jedne z najlepszych giełdowych sygnałów kupna tego półrocza. 

 

Uaktualnienie pierwszej piątki nastąpi po zakończeniu półrocza gdyż są jeszcze sygnały które nie zostały zamkniete i teoretycznie moga przynieść większe zyski - natomiast na dzisiaj wykazuje już listę tych spółek na których w serwisie giełdowym amerbroker.pl zamkniete zostały obowiązujące sygnały kupna. Tym którzy liczą na wieksze na ww. spółkach w bieżącym półroczu sugeruję refleksję i zastanowienie się nad sensem inwestycji w te akcje. Czy mogę być w błędzie ? Tak,  ale tylko w wyjątkowych przypadkach. Nieskromnie śmiem zauważyć, że to, co najbardziej zyskowe na tych spółkach miało szanse się zrealizować podanymi sygnałami.  Poza wyjątkami, pozostały najprawdopodobniej do realizacji jedynie ochłapy natury konsolidacyjnej. Oczywiście, to czy mam rację zweryfkuje rynek za kolejne pół roku. 

 

Oto lista liderów tego półrocza: 

 

1. LUBAWA 

 

Wejście - klasyczny sygnał kupna przy poziomie 0.80 zl. po jednoczesnym wybiciu srednioterminowej linii trendu spadkowego.

Wyjście - agresywny sygnał sprzedaży po dojściu do srednioterminowej strefy oporowej, czyli realizacja zysku w potencjalnym miejscu zwrotnym 

Zysk - 63 % 

 

 

 

2. Police SA 

Wejście - dołek był nieco ponad 7 zl ale klasyczny sygnał kupna pojawił sie dopiero przy poziomie 10 zl. ograniczając tym samym maksymalny potencjał zysku. 

Wyjście - agresywny sygnał sprzedaży przy 16.20 dojściu do średnioterminowej strefy opór kanału wzrostowego oraz nieco wyżej położonych oporów srednioterminowych konsolidacji.

 Zysk - 60 % 

  

 

3. PKN Orlen SA 

Wejście - pierwszy sygnmał kupna podany został przy poziomie 33 zl ale dość szybko został zamknięty stopem przy poziomie 34 zl dając niewileki zysk ale i wybicie tego sygnału było nieznaczne. Kolejny, tym razem właściwy klasyczny sygnał padł przy poziomie 39 zl i tym razem mial szanse dłuższej realizacji. I tak doszliśmy tym sygnałem od ceny 57 zł gdzie kumulowały sie opory potencjlanego kanału wzrostowego oraz potencjalnej średnioterminowej konsolidacji. 

Wyjście - agresywny sygnał sprzedaży przy 57 zl  gdzie zlokalizowane były ww. potencjalne strefy oporowe. Zagranie agresywnego wyjścia z ryzykiem dalszego potencjalnego wzrostu. Sygnał zamknięcia pozycji podyktowany był także duzą euforią kupowania akcji panującą wśród drobnych inwestorów oraz potencjalnymi sygnałami zwrotu mogącymi mieć miejsce na indeksie paliwowym do którego należy PKN Orlen SA. 

ZYSK - 46 % 

 

 

 

reszta spółek - w realizacji ......................

 

Mamy już 19 czerwca więc czas dokończenie listy 5 najlepszych sygnałów kupna w naszym serwisie. Były dwie imponujące pozycje które niejako rzutem na taśmę dały zrealizować jeszcze bardzo pokażny zysk, czego, przyznam szczerze, nie spodziewałem się w momencie opisywania powyższych 3 sygnałów pisanych w pierwszych dniach kwietnia.  Rynek na nielicznych walorach zaskoczył więc pozytywnie ale jako całość ciągle jest od ostatniego szczytu albo w trendzie bocznym albo w tendencji spadkowej. Wzrosty nadal mają więc wybiórczy charakter.  

 

4. RAFAKO SA 

Wejście - akcje spółki Rafako kreśliły na przestrzeni kilku ostatnich lat formację trójkąta rozszerzającego się co widać na rysunku oznaczonym niebieskimi kreskami. Taka fromacją w początkowej fazie cechuje się dużą i chaotyczną amplituda wahan. Dopiero po jakimś czasie, jeśli właściwie rozpozna się tę formację to można zrobić z niej użytek. Te formację udało mi się szcześliwie zidentyfikować juz wiele miesięcy temu i akcje spółki wisiały jedynei jako do obserwacji dopóki cena nie spadnie do dolnej linii wsparcia rzeczonego trójkąta, czyli okolic 3.50. Z uwagi na fakt, że cena była w okolciy 10 zł a zewsząd sypały się pzoytywne rekomendacje - wydawało się to niemożliwe. Okazało się, że spadek poniżej 7.50 wywołał oczekiwaną przez nas lawinową panikę sprzedaży. Kurs spadł nawet do 2.7 a sygnał kupna powstał nieco wyżej bo przy cenie 3.50. 

Wyjście - sygnał kupna zamknięty został w sposób agresywny na poziomie szczytu pierwszej fali wzrostowej powstałej po sygnale kupna. Cały ruch trwał zaledwie półtorej tygodnia. Po kolejnych 3 tygtygodniach widzimy, że sygnał zamknięcia pozycji był dany trochę za wczesnie bo ruch sięgnął okolic nieco ponad 7 zl. Jakkolwiek sygnały w serwisie oparte są wyłącznie na wskazaniach analizy technicznej to tragiczna sytuacja fundamentalna spółki przemawiała za tym aby kupno akcji potraktowac wybitnie krótkoterminowo i spekulacyjnie realizując szybki zysk. 

Zysk - cały sygnał dał 60 % zysk 

 

 

5. Energomontaż Południe 

 

Wejście - po długich spadkach kurs akcji zaczał budować platforme konsolidacyjna w postaci kanału spadkowego o delikatnym nachyleniu. Sygnał kupna powstał przy poziomie 0.12 groszy by po zaledwie kilku sesjach osiągnąć ponad 20 groszy. 

Wyjście - zamknięcie sygnału kupna obowiązującego od 12 groszy nastąpiło stopem, na sesji wczorajszej tj. 19 czerwca przy poziomie 0.22 groszy. Dość prawdopodobnie, że wybicie stopa jednym groszem było troche przedwczesne. 

Zysk -  sygnał kupna dał zarobić 83 % 

 

 

 

Najlepsze sygnały inwestycyjne minionego, bardzo dobrego dla nas półrocza zaprezentowałem powyżej. To było bardzo udane półrocze czego się spodziewałem opisując to w prognozach na ten rok. 

Z uwagi na fakt, że 5 najlepszych sygnałów kupna okazało sie wysoce zyskownych i średnia z ww. sygnałów kupna jest powyżej 10 % za ostatnie półrocze - wszystkie abonamenty wykupione  wtym okresie zachowuja swoją standardową ważność na okres 6 miesięcy i nie będą przedłużane. 

Przed nami drugie półrocze, które w moim subiektywnym odczuciu, na dzień dzisiejszy,  dla całego szerokiego rynku powinno być delkikatnie mówiąc dużo dużo gorsze lub wręcz złe. No chyba, że znajdzie się sektor który wbrew rynkowi może okazać się czarnym koniem i liderem wzrostów .... czego się nieskromnie mówiąc spodziewam ... Przynamniej na dzisiaj takie żywie nadzieję. 

 

serwis giełdowy amerbroker.pl 

Grzegorz Nowak 

 Komentarze

[2013-04-03] Inwestor
Gdybyś tyle zarabiał, to byś tu nie siedział, przeczytasz wiem i nie zamieścisz tego, widzisz jak łatwo przewidzieć Twoje zachowanie;)

[2013-04-03] G Nowak
@ inwestor Drogi inwestorze, w serwisie giełdowym amerbroker.pl nie są podawane miejsca kupna i sprzedaży akcji przez Grzegorza Nowaka. Tutaj są podawane najlepsze w jego osobistym mniemaniu sygnały kupna i sprzedaży na poszczególnych spółkach. Od każdego z poszczególnych inwestorów serwisu zależy czy a jeśli tak to ile zainwestuje w daną spółkę. Wszyscy znają reguły inwestycyjne które podaję w serwisie - czy się do tego dostosują to ich osobista sprawa. A to rzutuje na indywidualna stopę zwrotu każdego z inwestorów. Każdy półroczny raport giełdowy serwisu wskazuje 5 NAJLEPSZYCH sygnałów kupna które się tutaj pojawiają i nie oznacza to, że nie ma gorszych, mniej zyskownych sygnałów kupna. Są. Ba, mogą być tez sygnały fałszywe które wymagają szybkiego zamknięcia pozycji z małą stratą (wg opisanych reguł 7-15 %). Wszystko zależy od tego jaki portfel zbuduje inwestor z sygnałów Nowaka. A te reguły są również bardzo proste, od 2008 roku sugeruję zawsze nie inwestować więcej w jedną spółkę więcej niż 10 - góra 20 % posiadanego na inwestycje kapitału. To daje gwarancję, że nawet jeśli zainwestujemy w akcje spółki na których będzie fałszywy sygnał kupna - to zyski z innych inwestycji nie tylko zrekompensują tę stratę ale i dadzą bardzo przyzwoite zyski na całym portfelu. Od czasów szczytu hossy sekularnej nie powinno się moim zdaniem inwestować w 1 spółkę więcej niż 20 % ale tez nie mniej niż 10 % portfela inwestycyjnego. Cała reszta to EMOCJE !!! Chcesz dobrze inwestować - przeczytaj parę dobrych książek o giełdzie, stosuj się dobrych zasad inwestycyjnych i wyłącz wszystkie telewizyjne programy informacyjne o giełdzie.

[2013-04-03] student
Panie Grzegorzu a jak będzie zachowywała się szwedzka korona do euro i dolara w najbliższym czasie? Wydaje się że ciekawie wygląda :) Chodzi mi o scenariusz związany z sytuacją na indeksach amerykańskich i na parze eur/usd, przepraszam za spam w nieodpowiednim miejscu.

[2013-04-04] Maciek
@Inwestor. Jak łatwo przewidziec Twoje zachowanie....coś klepniesz w neta i uciekasz. Udało mi się poznać Pana Grzegorza i wiem, że ten portal, to jego hobby - dzieli się wiedzą z innymi. Pozwala też zarabiać innym dzięki swojej wiedzy. Nie trzyma tego dla siebie. Sam nauczyłem się dzięki Niemu bardzo dużo. Troche wazeliny Panie Grzegorzu :)

[2013-04-04] Kim Dzong Un
Pan GN zna się trochę na stos.międzynarodowych i wie, że teraz giełdy są w moich rękach - walnę w Seul i po zabawie, DM zamkną i kaski nie ma, nawet jak będziecie na krótkich

[2013-04-05] Michał
nikt nie sprzedaje dobrej technologii :)

[2013-06-08] WiK
Jak patrzę dziś czyli 8.06.2013 na wykres Polic to "najlepsze" było dopiero przed nami. Temu kto dotrzymał do dziś składam słowa uznania. Panie Grzegorzu, czy Pana metody pozwoliłyby na dotrzymanie akcji (być może części) do aktualnego poziomu? Tak myślę o metodzie podążania za trendem, która nie ogranicza potencjalnego zysku. W każdym bądź razie gratuluję wyników. Niestety ja takich nie osiągam. Mam prośbę by dodawał Pan datę publikacji artykułu choć moża się domyślić, że powstał na początku kwietnia. Pozdrawiam serdecznie WiK

[2013-06-14] G Nowak
@WiK: tak, ma Pan racje jesli chodzi o Police. W sumie dały zarobic 160 % z czego udalo mi sie dać sygnał jedynie na 60%. Proszę jednak zwrocić uwagę że sygnał zamknięcia pozycji dałem agresywny. Agresynwy sygnał nie zakłada podążąnia za trendem tylko angażuje rozum żeby zamknąć w potencjlanie zwrotnym miejscu. Rozum przy inwestowaniu na giełdzie nie tylko nie jest najlepszym doradcą ale b. często wręcz przeszkadza. Miejsce zwrotne było, owszem ale krótkoterminowe a nie średnioterminowe na co liczyłem. Ja z kolei nie mam zwyczaju wchodzić po raz drugi do tej samej rzeki więc ponowienia kupna nie było. Pocieszenia dla mnie są dwa. Po pierwsze co powtarzam, najlepsi gracze na świecie z fali wzrostu "wyciągają" około 30 % więc tu jest bardzo ok. Po wtóre Police weszły w hiperbole co oznacza, że w tej chwili nie ma tam racjonalności a rządzą emocje i w każdej chwili cena akcji może sie załamać jak to w hiperboli bywa - nawet śmiało o połowe. Gdybym miał te papiery to niezależnie od tego ile miałyby jeszcze wzrosnąć to już bym je i tak dawno sprzedał na hiperboli. Na hiperboli nie daje się znaleźć miejsca zwrotnego tak jak na normalnie rosnących spółkach. Swoją drogą i tak pojawiło sie kilka papierów które przyspieszyły wzrosty i dołaczą do najlepszych trafień albo jeszcze w tym półroczu albo już w połowie lipca w nowym rozdaniu.

[2013-10-17] ola
oj,a w co teraz inwestować

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)