Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

1. INDEKS - WIG UKRAINA

 

WIG UKRAINA - notowania, skład indeksu, wykres od początku notowań   

 

  • AGROTON 
  • ASTARTA 
  • COALENERG
  • KERNEL
  • OVOSTAR
  • IMCOMPANY
  • KDMSHIPING
  • MIKILAND

 

Okolice 200 punktów okaząły się wsparciem dla tgeo indeksu i na fali dobrej giełdowej koniunktury indeks mozolnie porusza się w górę. Dzisiaj jesteśmy w okolicy 300 p. Wzrost jest nieznaczny i nie ma żadnego znaczenia trendowego.

Fundamentalnie oceniając rynek - dopóki trwa tam wojna nie ma szans na zaangażowanie dużego kapitału a tym samym wzrost aktywów. A wojna ma szanse się na tym terenie tylko rozwijać i poszerzać więc perspektywy są bardzo kiepskie. 

Technicznie patrząc dopuszczalny jest dalszy korekcyjny wzrost tego indeksu do okolic np. 400 p. 

 

wykres indeks WIG Ukraina 

serwis giełdowy amerbroker.pl 

15 kwietnia 2015 r 

 

Rynek finansowy wie więcej niż politycy a już na pewno dużo więcej niż społeczeństwo. Od samego początku notowań spółek ukranskich na giełdzie warszawskiej indeks WIG Ukraina wykazuje tendencję spadkową co jednoznacznie sugeruje - nie dotykać spółek z tego kraju. Najwyższa wartość tego indeksu wynosiła 999 p. a dzisiaj są to kolice 200 p. 

Spadki przybrały postać kanału spadkowego. Wsparcie dolnej linii tego kanału znajduje się w okolicy 170 p. i można spodziewać się, że w tej okolicy może nastąpić co najmniej jakiś lokalny dołek. Szanse na znaczniejszą korektę dotychczasowych spadków są spore chociaż sygnałów na zmianę trendu spadkowego na razie brak. 

Są dwa czynniki które zdołowały mocno wycenę ukraińskich spółek giełdowych. Pierwszy to wojna z Rosją. Drugi to taki fakt, że część z notowanych na gpw firm z tego kraju posiadała konta bankowe na Cyprze. I niestety padły ofiarą nacjonalizacji lokat bankowych. Straciły po 80 % posiadanej tam gotówki. Widać to także w wycenach akcji. To także wielkie ostrzeżenie dla naszych frim aby wiedziały w jakich bankach w Polsce można trzymać rachunek bankowy a w jakich jest to niebezpieczne. 

Indeks WIG-Ukraine jest drugim indeksem narodowym obliczanym przez giełdę. W jego skład wchodzą Spółki notowane na GPW, których siedziba lub centrala spółki znajduje się na Ukrainie lub których działalność prowadzona jest w największym stopniu w tym kraju. Pierwsza wartość indeksu została opublikowana w dniu 4 maja 2011 r. Wartości historyczne indeksu przeliczone zostały od daty bazowej indeksu, czyli od 31 grudnia 2010 roku. wartość indeksu wynosiła 1000 pkt. WIG-Ukraine jest indeksem dochodowym i przy jego obliczaniu uwzględnia się zarówno ceny zawartych w nim akcji, jak i dochody z dywidend i praw poboru.

 

wykres indeks WIG Ukraina 

serwis giełdowy amerbroker.pl 


 

Grzegorz Nowak 

serwis giełdowy amerbroker.pl 

 

12 listopada 2014 r.

 Komentarze

[2014-11-12] Gość
Szykuje się jakieś odbicie, po którym należy postawić stopa

[2015-01-31] Gość
Odbicie nastąpiło.

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)