Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

5 najlepszych sygnałów kupna I połowy 2019 roku

 

 

Kolejny rok tendencji spadkowej na głównych indeksach warszawskiej giełdy skutkował przeciętnymi wynikami w serii 5 najlepszych sygnałów za minione półrocze. Niestety warszawski indeks wbrew światowym giełdom cały czas zalicza nowe minima przez co szerokośc rynku jest spadkowa i coraz trudniej wyłowić te akcje które wzrastają - wbrew dominującej tendencji. W tej połwoie roku zyski przyniosły zarówno pozycje otwierane na wzrosty jak i na spadki poszczególnych akcji. 

Poniżej jak zwykle lista 5 najlepszych i jedynych w tym półroczu sygnałów powstałych w serwisie w drugiej połowie 2018 roku. 

 

1. PLAY SA   

Wejście - sygnał kupna powstal w sposób klasyczny, po utworzeniu dołka i małej konsolidacji został wybity opór  z okolic  18 zl i ruch wzrostowy był kontynuowany. 

Wyjście - agresywne zamknięcie pozycji w cenie 525 zl na potencjalnym punkcie zwrotnym w którm spodziewałem się szczytu i większej korekty całych wzrostów od dołka. Po fakcie okazało się, że szczyt owszem był ale korekta była płytka po czym rynek dalej ruszył do góry w kierunku 39 zl. 

Zysk - w krótkim czasie rynek dął zarobić 36 % ale chcoiaż sygnał kupna był idelany to wyjście było zdecydowanie przedwczesne. Jedynym usprawiedliwienienm jest to, że na szerokim rynku są spadki, działa strach i chce się zachowac to co jest w garści. 

 

 

 

2. ORANGE SA  

Wejście - sygnał kupna powstał w sposób klasyczny, po wybiciu oporu z okolic 5.50 zl. Na szerokim rynku branża telekomunikacyjna była rodzynkiem który wbrew trendowi szedł do góry. 

Wyjście - Po przyspieszeniu dynamiki wzrostów zamknięcie pozycji nastąpiło w sposób agresywny aby zrealizować zysk na rozchwianym i rozemocjonownaym rynku po cenie 7.21 w trakce "szczytowania" na sesji. 

Zysk - pozycja dała zarobić 31 % w czasie mocnej dekoniunktury na giełdzie co uznać należy za bardzo przyzwoity zysk. 

 

 

 

3. ZŁOTO 

Wejście - sygnał kupna na złocie powstał po wybiciu oporu z okolic 1215 $ i ruch wzrostowy był kontynuowany. 

Wyjście - zamknięcie pozycji było agresywne, po cenie 1417 $ i była to strefa potencjalnego krótkoterminowego zwrotu. Celem odkupienie pozycji na wzrosty złota na spadkwoej korekcie. 

Zysk - zysk z inwestycji wyniósł blisko 17%.

 

 

4. PGNiG SA   

Wejście - z uwagi na budowanie od jakiegoś już dłuższego czasu klina wzrostowego na akcjach PGNiG który zazwyczaj kończy wzrosty i sugeruje mocne spadki - przygotowywaliśmy się na agresywne otwarcie pozycji na tych akcjach. Taka pozycja została otwarta po cenie 7.50 zl. Otwarcie pozycji było wręcz idealne. 

Wyjście - zamknięcie pozycji nastąpiło agresywnie po przyspieszeniu dynamiki spadku po cenie 6.45 zl. Przyczyną zamknięcie było zlokalizowanie lokalnego dołka po którym spodziewaliśmy się znacznej korekty i na tej korekcie checieliśmy odnowić pozycje na spadki. Niesttey rynek sprawił psikusa bo karekty było płaskie, cena spadała coraz niżej a na wyprzedanym rynku nie wchodzi się na spadki. Analogicznie jak na PLAY - otwarcie pzoycji było doskonałe ale zamknięcie zdecydowanie przedwczesne. 

Zysk - zysk z transakcji wyniósł 15 %

 

 

5. KGHM  SA  

Wejście - po odbiciu ceny na akcjach KGHM-u do 112 zł zakładaliśmy, iz jest to tylko korekcyjny wzrost gdyż trend jest spadkowy. Przy cenie 110 zl otwarte zostały pozycje na spadki ceny akcji miedziowej spółki. Miejsce do otwarcia było wybrane doskonale gdyż wkrótce cena akcji zaczęła mocno zniżkować. 

Wyjście - po dość gwałtownym spadku ceny akcji do okolic 92 zl zamknęliśmy agresywnei pzoycje spadkowe realizując zysk. Spodziewalismy się kolejnej wzrostwoej korekty i liczyliśmy na kolejne otwarcie pzoycji na spadki na nieco wyższym poziomie. 

Zysk - zysk z inwestycji wyniósł  15%.

 

 

 

 

 Grzegorz Nowak 

serwis giełdowy amerbroker.pl Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)