Indeksy
INDEKS WIG GÓRNICTWO
WIG GÓRNICTWO - notowania, skład indeksu, wykres od początku notowań
Opisywano ostatnio wykres spółek z branży wydobywczej zakładał, że dopóki nie zostanie wybity opór z okolic 4000 p. to preferencje ma tendencja spadkowa.
Próba ataku na opór była nieudana i dzisiaj po kilku misiącach jesteśmy już przy poziomie 2500 p.
Strefa 2300-2500 jest strefą wsparcia wynikającą z trochę ułomnego technicznie kanału spadkowego. Sugeruje jednak, że po ewentualnym nieznacznym pogłębieniu dołka bardzo prawdopodobny jest dynamiczny zwrot i spory ruch do góry. Nie musi to oznaczać zakończenia trendu spadkowego - chociaż może i tak być, ale spodziewałbym się sporych wzrostów tego indeksu.
Konkretnych sygnałów będziemy szukać na poszczególnych spółkach.
30 sierpnia 2019 r
Indeks WiG GÓRNICTWO ma zaledwie 2 lata więc nie jest bardzo miarodajny do technicznej oceny ale na na dzień dzisiejszy trend jest delikatnie spadkowy. Dopóki kurs nie wybije okolic oporu przy 4000 p. to prefrencje są po stronie kontynuacji tendencji spadkowej. Dopiero ewentualne wybicie tego oporu zmieni preferencje na bardziej pozytywne - czyli albo na jakiegoś boczniaka albo na trend wzrostowy.
Ostatni rok notowań to zawężające wahania w ramach kanału spadkowego o delikatnym nachyleniu ku dołowi. Wsparcie tego kanału to okolice 3100 p. a opór wynikajacy z kanału to okolice 3.600 p.
wykres WIG GÓRNICTWO
źródło: serwis giełdowy amerbroker.pl
wykres w interwale dziennym
17 stycznia 2019 r