Logowanie do serwisu
WiGometr - Indeks Nastrojów Inwestorów
Kiedy na gpw w Warszawie zacznie się hossa ?
w 2023 r
w 2024 r
w 2025 r

Głosuj

Zagłosuj aby zobaczyć wyniki ankiety.

Publiczny

5 najlepszych sygnałów kupna II połowy 2021 roku

 

 

Za nami kolejne półrocze a oto lista 5 najlepszych sygnałów kupna/sprzedaży powstałych w serwisie giełdowym amerbroker.pl 

 

 

 

1. FAMUR SA  

Wejście – Na akcjach Famuru sygnał powstał w sposób klasyczny, po wybiciu wielotygodniowej konsolidacji przy poziomie okolic 2.40 zl. Tak powstały sygnał kupna był prowadzony aż do momentu tzw. przegrzania technicznego, czyli wejścia wskaźników AT do obszarów wykupienia. 

Wyjście – zamknięcie pozycji nastąpiło kiedy wskaźniki były ekstremalnie wykupione a euforia na rynku tych akcji sięgałą zenitu. Choć systematycznie podnoszony był stop to dałem agresywny sygnał sprzedaży przy cenie 3.65 zl. co oznaczało realizację zysków. Po czasie okazało się, że była to sesja szczytowa całego wzrostowego impulsu. 

Zysk - zysk z tak zajętego sygnału dał równe 52 % w czasie zaledwie kilku tygodni. 

 

 

2. ASSECOPOL S 

Wejście – sygnał kupna na akcjach Assecopol powstał przy wybijaniu oporu z okolic 73 zl. Zaraz potem doszła jeszcze dywidenda. Sygnał był prowadzony przez prawie 4 miesiące. Jak zwykle stop był podwyższany po kolejnych zwyżkach. 

Wyjście – zamknięcie pozycji nastąpiło przy cenie 99.70 zl w miejscu potencjalnego szczytu. Tu był zlokalizowany techniczny opór. Po czasie okazało się, że szczyt przy tej cenie był w trakcie kilku sesji ale notowania nie wzrosły już wyżej. Wejście w te akcje mogłoby być lepsze ale wyjście było zrobione po snajpersku. 

Zysk - sygnał dał zarobić 42 % łacznie z dywidendą. 

 

 

3. TSGAMES SA  

Wejście – na tych akcjach po długotrwałym wzroście mieliśmy konsolidację przy poziomie 515 zl i wybicie tej konsolidacji dało sygnał sprzedaży. Było to wbrew oczekiwaniom rynku który entuzjastycznie postrzegał branżę gamingową do której należy spółka. 

 

Wyjście – po zlamaniu wsparcia sygnalnego notowania tych akcji zaczęły błyskawicznie tracić na wartości aż do ekstremalnego technicznego wyprzedania rynku. Z uwagi na techniczną możliwość znacznej korekty wzrostowej po tak głębokim spadku - przy poziomie 355 zł podjąłem decyzję o realizacji zysków. Po czasie okazało się, że była to przedwczesna decyzja bo korektą była zaledwie długotrwalsza stabilizacja. Gdyby pozycje były nadal utrzymywane - dałyby jeszcze większe profity.  

Zysk -  zysk z pozycji wyniósł 31 %. 

 

 

4. CIGAMES SA  

 

Wejście – sygnał kupna na tych akcjach powstał przy poziomie 1.25 zł i był długo utrzymywany gdyż kurs poruszał się w kanale wzrostowym. Ponowienie sygnału dla spóźnialskich nastąpiło jeszcze przy poziomie wybicia z budowanego trójkąta przy okolicach 1.50 zl. 

Wyjście – zamknięcie pozycji miało miejsce poprzez wybicie stopa przy poziomie 1.60 zl. Chyba okazało się to jednak mało fortunne gdyż akurat akcje tej spółki mają jeszcze potencjał techniczny do wzrostu i jest szansa że w ramach trwającego kanału wzrostowogo dotychczasowy szczyt może zostać poprawiony. 

 

Zysk -  zysk z pozycji wyniósł 28 z%. 

 

 

5. KGHM SA  

 

Wejście – otwarcie pozycji na spadki ceny akcji na KGHM-ie nastąpiło po wybiciu małej konsolidacji przy poziomie 175 zl. Tu spektakularnej zniżki jak do tej pory jeszcze nie było. Mieliśmy do czynienia z powolnym opadaniem notowań w ramach kanału spadkowego. 

 

Wyjście – spadki ceny akcji mialy miejsce do okolic 130 zł. W okolicy 130 zł podjeta została decyzja o realizacji zysków z pozycji spadkowych z powodu wejścia wskaźników technicznych do obszarów silnego  wyprzedania co mogło grozić natychmiastowym zniwelowaniem zysku. Dodatkowo spadki trwały już około siedmiu miesięcy. Po spodziewanej korekcie dotychczasowych spadków zamierzamy odnowić pozycje spadkowe na wyższym poziomie na technicznej korekcie. 

 

Zysk -  zysk z pozycji wyniósł 21 %. 

 

 

Grzegorz Nowak

serwis giełdowy amerbroker.pl Komentarze

[2023-01-05] Gość
Super, gratulacje

Dodaj komentarz

Podpis  
Dołącz obraz (jpg, png, gif)